A picture containing indoor, wall

Description automatically generated

Kokular duygularımızı etkileme, ruh halimizi yükseltme ve günlük hayatımıza denge ve odaklanma getirme gücüne sahiptir.

İnsanı rahatlatan, pozitif hissetmesini sağlayan bu kokular gün içinde ya da evlerimizde akşamları çok yaygın kullanılırlar. Direk mum içinde kullanılan bu kokular mum yandıkça odamızın ve evimizin havasını değiştirir, gerginliği alırlar. Bunun yanı sıra buhurdanlıklarımızda da kullanımı tercih edilir. Hatta kutuyla aldığımız doğal mumlarımız o gün ki ruh halimize göre yada olmayı istediğimiz ruh haline göre seçeceğimiz aromaterapi yağları ile buhurdanlıklarımızda kullanılabilir. Bu şekilde farklı aromalı mumları eve almak yerine daha avantajlı olur.

Şimdi bu konuların bizlerde nasıl etkileri oluyor, hangi koku hangi etkileri bırakıyor beraber bir bakalım.

A picture containing cup, indoor

Description automatically generated

Vanilya kokusu:

İnsana dinçlik veren, hayata bağlayan bir kokudur. Stresi azaltır , sizi yaşama bağlar ve rahat uyku kazandırır. Özellikle de ev duygusunu daha belirginleştirir. Hatta annelere evde fırında haftada 1 -2 gün kurabiye yapmaları önerilir ki vanilyanın tüm evde sıcaklığı , kokusu yayılsın eve huzur gelsin diye.

A picture containing food, dish

Description automatically generated

Exotic Meyve Kokuları:

Şekerimsi kokudur. İnanılmaz keyif, neşe ve enerji verir. Özellikle de evde çocuklar da kokusunu sever ve coşku dolar.

Kahve Kokusu:

Tam bir güven kokusu, sakinlik , bir anlık aradığınız nefes gibidir. İş yapıyorsunuz ama çözüme bir türlü ulaşamıyorsunuz ya da evde her şey yönetiminizden çıkmış, işte tam bu anlarda kendinize ayıracağınız sadece 5 dakika o kadar kıymetlidir ki.. Bir kahve molası yanında küçük kaçamakla önce sizi sakinleştirir sonra da çözüm yoluna götürür. Kahve içemiyoruz dokunuyor ya da tadını sevmiyorsanız o zaman kesinlikle kahve kokusunu öneriyoruz.

Lavanta Kokusu:

Kaygı ve endişelerinize birebirdir diyebiliriz. Kafanızı toparlayamadığınız, dengeyi bulamadığınız, zihnin fazla çalıştığı durumlarda lavantalı doğal soya mumunu kesinlikle öneririz.

A picture containing indoor

Description automatically generated

Sandal Ağacı Kokusu:

Geçmiş yıllarda da çok kullanılan bir kokudur. Direk birinci çakramızla alakalıdır. Kökümüz , dünyadaki amacımız kendimizle alakalı konularda odaklanma, sakinlik verir. Kesinlikle huzur , denge kokusudur. Tütsüsü, aroma yağı da en az sandal ağacı aromalı mumlar gibi tercih edilir.

Gül Kokusu:

Frekansı oldukça güçlüdür. Kullanımı çok eskilere dayalıdır. Huzursuz, öfkeli , depresif hissettiğiniz zamanlarda bu koku size çok iyi gelecektir. Hatta gül yağını dışarda çantanızda bile taşımanızı ve böyle ihtiyaç durumlarında bileklerinize birkaç damla damlatmanızı öneririz.

A picture containing indoor, food, half

Description automatically generated

Tarçın Kokusu:

Kışın çaylarımızda olsun, tatlılarımızda ,saleplerimizde çok aradığımız bir tat ve aromadır. Aitlik duygusunu sonuna kadar hissedersiniz. Eve aitlik, iş yerine aitlik , yuva, huzur güven duyguları uyandırır.

Karanfil Kokusu:

Gülden sonra frekansı güçlü kokulardandır. Ortamın gerginliğini alır ve yumuşatır. Taze enerjiyi direk çeker. Sakinlik ve huzur verir .